Badania prenatalne – kiedy wykonać?

lekarze specjaliści > Badania prenatalne > Badania prenatalne – kiedy wykonać?

Specjaliści Radzą

Badania prenatalne – kiedy wykonać?

Badania prenatalne są to badania mające na celu zdiagnozowanie wad płodu. Badania prenatalne pozwalają na wczesne wykrycie wad wrodzonych płodu i często ich efektywne leczenie jeszcze przed narodzinami dziecka. Poza tym nawet jeżeli nie da się wyleczyć zdiagnozowanej wady w życiu płodowym wówczas lekarze wiedząc, że będzie się rodziło dziecko chore lepiej się przygotują do porodu i będą w stanie szybko udzielić noworodkowi fachowej pomocy. Badania prenatalne może właściwie wykonać każda matka, która chce sprawdzić stan zdrowia rozwijającego się płodu, jednakże istnieje grupa kobiet, którym są te badania w szczególności zalecane. Badania prenatalna w szczególności zalecane są kobietom powyżej 35 roku życia, gdyż im starsza matka tym większe ryzyko wystąpienia chorób płodu. Poza tym jeżeli rodzice wiedzą, że w najbliższej rodzinie wystąpiły przypadki wad wrodzonych wówczas dla bezpieczeństwa warto poddać się badaniom prenatalnym. Na badania prenatalne powinna się także zgłosić kobieta, która w poprzedniej ciąży urodziła dziecko z nieprawidłową ilością chromosomów lub innymi wadami genetycznymi. Gdy jedno z rodziców wie że jest nosicielem zrównoważonej aberracji chromosomowej. Podstawą do wykonania obowiązkowych badań prenatalnych jest także stwierdzenie pewnych nieprawidłowości w badaniu USG. Badania prenatalne dają na tyle pełny obraz zdrowia rozwijającego się dziecka, że praktycznie każda kobieta powinna się im poddać, aby dać szansę na wyleczenie dziecka.


Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl