Badania prenatalne - pacjent w brzuchu matki

lekarze specjaliści > Badania prenatalne > Badania prenatalne - pacjent w brzuchu matki

Specjaliści Radzą

Badania prenatalne - pacjent w brzuchu matki

Jeśli spodziewasz się dziecka i martwisz się, czy wszystko przebiega prawidłowo, powinnaś zdecydować się na badana prentalne. Dzięki nim możliwe jest stwierdzenie czy ciąża przebiega prawidłowo. Wady rozwojowe można stwierdzić na długo przed urodzeniem a niektóre choroby leczy się już w łonie matki.

Wszyscy rodzice chcieliby mieć zdrowe dzieci. Dzięki nowoczesnej diagnostyce, można stwierdzać występowanie różnych chorób i leczyć je już w łonie matki. Badania prenatalane to pewien standard nowoczesnego prowadzenia ciąży.
Wady wrodzone, aberracje chromosomowe i choroby uwarunkowane genetycznie występują u ponad 3% noworodków i są odpowiedzialne za około 30% zgonów okresu niemowlęcego. Podobnie jest z wadami: znaczna liczba przypadków zespołu Downa występuje niespodziewanie, powinno się powszechnie wykonywać badania skriningowe, aby przypadki te mogły być wykryte.

Wczesna diagnoza ma ogromne znaczenie dla dla losów ciąży. Badania dają kobiecie spokój, tak potrzebny w ciąży. Wbrew obiegowej opinii, nie wszystkie badania prenatalne są związane z ryzykiem powikłań. Istnieją nieinwazyjne badania prenatalne pozwalające w pełni bezpiecznie określić ryzyko występowania zaburzeń.

Obecnie jest wiele możliwości nieinwazyjnych badań prenatalnych. Wśród nich Test PAPP-A - badanie krwi matki, pozwalające na wykrycie wad rozwojowych płodu, badanie USG - genetyczne i wiele innych testów określających ryzyko wad i chorób płodu.
Największą zaletą nieinwazyjnych badań jest całkowite bezpieczeństwo dla matki i płodu. Ich wynik to precyzyjne określenie ryzyka wystąpienia schorzenia, ale nie jednoznaczna diagnoza wskazująca na konkretną chorobę genetyczną.

Oprócz badań nieinwazyjnych czasami zachodzi potrzeba wykonania także badań prenatalnych inwazyjnych które w mniejszym lub większym stopniu mogą wiązać się z ryzykiem utraty ciąży.

Zobacz więcej >>

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl